Національний авіаперевізник Alitalia, на жаль, став банкрутом, не дивлячись на 13 мільярдів євро, які були вкладені урядом у цю компанію. Останній рейс авіаперевізника вилетить із сардинського міста Кальярі у четвер увечері. Він доправить у римській міжнародний аеропорт «Фьюмічіно» 177 пасажирів. За штурвалом літака буде знаходитися один із досвідчених пілотів цивільної авіації Італії Андреа Джойя, який працює у компанії з 1989 року та за цей час налітав біля 15 000 годин.

Крах Alitalia – економічні наслідки пандемії і не тільки…

Компанія, заснована у 1946 році, перестає існувати по причині банкрутства. Це доволі сумна звістка для багатьох людей, і не тільки представників авіакомпанії. На жаль, іноді обставини виявляються сильнішими, адже немає нічого вічного у цьому світі. Хто ж замінить Alitalia на ринку авіаперевізників? Це зробить компанія Italia Transporto Aereo (ITA), яка була утворена у жовтні минулого року за рішенням національного уряду.

Не можна сказати, що уряд не намагався врятувати національну авіакомпанію, наприклад, у серпні 2014 року було заключено угоду з еміратською авіакомпанією про продаж 49 відсотків акцій. Угода передбачала рекапіталізацію бренду на загальну суму більше одного мільярда євро. Але у квітні 2017 року у ході корпоративного референдуму співробітники Alitalia відхилили антикризовий план розвитку, який запропонував новий топ-менеджмент. В результаті компанію було переведено у режим надзвичайного управління, а уряд продовжував виділяти кредити для її порятунку.

Після втручання комісії Євросоюзу виявилося, що ці кредити є незаконними і авіакомпанія повинна повернути гроші державі, причому з відсотками. Як це зробити – невідомо, адже деяким співробітникам досі не виплачені зарплати.

Коментарі