На думку міністра освіти Італії Лучії Адзоліни, зараз ще занадто багато ризиків, щоб думати про відновлення занять в школах. Про це вона заявила в інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю в Corriere della Sera.

Дистанційні відмінники та двієчники: як постелили – так і виспалися

Уряд, зазначила міністр, днями прийме рішення з даного питання, але, з огляду на ситуацію з коронавірусом в країні, «кожен прожитий день віддаляє можливість відновити все в травні», оскільки це, зокрема, пов’язано з необхідністю пересування по Італії восьми мільйонів учнів.

За словами міністра, дистанційне навчання дозволило «зберегти навчальний рік, адже в протилежному випадку він був би втрачений». При цьому вона зазначила, що в наступні класи переводяться всі учні з реальними оцінками, які вони заслужили, а володарі незадовільних результатів будуть виправляти їх в наступному навчальному році за рахунок індивідуальних занять.

Питання іспитів досі відкрито

Говорячи про державні випускні іспити, Лучія Адзоліна сказала, що «було б бажано», щоби вони проходили в присутності екзаменованих, але дане питання поки залишається відкритим. При цьому вона підкреслила, що конкретні дати початку нового навчального року узгоджуватимуться з керівництвом областей, а «перші тижні занять будуть присвячені тим, хто відстав чи мав негативні оцінки».

6 квітня рада міністрів Італії прийняла декрет, яким передбачаються два сценарії завершення навчального року 2019/ 20 в залежності від того, чи відновляться заняття до 18 травня. При сприятливому сценарії державні випускні іспити в 5-х класах середньої школи другого ступеня повинні складатися з загальнонаціонального письмового іспиту з італійської мови і усного «внутрішнього» екзамену в залежності від спрямованості навчального закладу.

При неможливості відновити заняття в травні випускники здаватимуть один лише усний іспит. Документом не виключається можливість його проведення в дистанційній формі. В обох випадках всі учні випускних класів вважаються допущеними до іспитів на атестат зрілості.

Коментарі