Міністерство охорони здоров’я Італії прийняло доволі незвичне, але, ймовірно, розумне рішення – людей, що перехворіли на коронавірусну інфекцію, будуть щепити однією дозою вакцини, яка розрахована на дві ін’єкції. Про це свідчить новий циркуляр, виданий посадовцями Міністерства охорони здоров’я.

Загроза повторного зараження: як цього запобігти

Як роз’яснили у Вищому інституті здоров’я, на цей крок влада була вимушена піти по причині небезпеки повторного зараження громадян новими варіантами Сovid-19. Подібні штами доволі швидко розповсюджуються на теренах Італії. Наприклад, разом з англійським варіантом коронавірусу, у Брешії знайшли нігерійський штам, про який ми писали днем раніше. Останній може бути дуже стійким до існуючих нині вакцин, у чому і полягає його небезпека.

Отож, наразі тих, хто перехворів, будуть щепити однією дозою вакцини, розділяючи її навпіл. Згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я Італії, робити це потрібно не раніше, чим через три місяці після захворювання (у таких випадках зберігаються антитіла, тому відразу після інфікування вакцину вводити не має сенсу), але й не пізніше, ніж за півроку потому. Отже, таким чином можна не тільки зекономити наявні вакцини, але й принести користь більшій кількості людей.

Коментарі