Сьогодні зловмисники вивели з ладу інформаційну систему, яка допомагала мешканцям італійського регіону Лаціо бронювати місця на вакцинацію від Сovid-19. Фахівці вважають хакерську атаку доволі серйозною та такою, що ставить під загрозу процес щеплення у вказаному регіоні.

Кіберполіція шукає злочинців

У результаті хакерської атаки вся регіональна база знаходиться під загрозою знищення. Не працює у буквальному сенсі нічого, що повинно забезпечувати процес бронювання місць для вакцинації. Про це заявив міністр з питань охорони здоров’я Алессіо Д’Аманто. Звичайно, запис на щеплення призупинено, проте дії по введенню препаратів продовжуються – облік поки що ведеться у ручному режимі.

Підрозділи Міністерства внутрішніх справ Італії по боротьбі з кіберзлочинами, досі не можуть встановити, хто стоїть за цією зухвалою атакою. Ситуацію вже назвали безпрецедентною та кинули всі сили на її усунення. Питання залишається відкритим: кому і навіщо потрібно дестабілізувати ситуацію та загальмувати процес вакцинації?

На даний момент майже 80 відсотків мешканців регіону Лаціо, зокрема громадяни старше 18 років, отримали обидві дози препарату від Сovid-19.

Коментарі