Не встигли італійці та громадяни інших країн звикнути до думки, що вакцинація обов’язково убереже світ від пандемії, як з’явилася нова проблема. Виявляється, вакцина нині у дефіциті – її поставки невпинно скорочуються. Офіційна версія – фармацевтична промисловість працює на межі можливостей, тому щеплення громадяни різних держав отримають не тоді, коли було заявлено. Питання у тому, чи подібний ажіотаж не створюють штучно? І, якщо так, то з якою метою?

Італія чекає на вакцину та збирається судитися

Компанія «Модерна» злісно не виконує своїх зобов’язань – вона поставить до Італії 132 тисячі доз вакцини замість обіцяних 166. Про це заявив комісар з надзвичайних ситуацій по Сovid-19 Доменіко Аркурі. Посадовець говорить про велике розчарування та стурбованість, адже наразі прогнози щодо проведення компанії з вакцинації коригуються майже кожного дня. Зараз Італія недоотримала у цілому 300 тисяч доз вакцини.

Незадовго до цього з’явилося повідомлення, що група фармацевтичних компаній «Пфайзер» теж скоротила поставки щеплень до Італії майже на 30 %. Ситуація ставить під питання вакцинування людей у віці з 80 років – це вже почали робити з 14 січня.

Джузеппе Конте наголосив, що Італія використає всі юридичні та політичні інструменти для того, щоб притягнути вказані фармацевтичні компанії до відповідальності та змусити виконувати контрактні зобов’язання. Зокрема, на цьому тижні Державна адвокатура країни направила на адресу «Пфайзер» офіційне судове попередження.

Коментарі