Саме такого висновку дійшло Італійське агентство, що займається лікувальними засобами. В суботу було отримано дозвіл на використання вакцини від Сovid-19 – АstraZeneka, яка була розроблена компаніями з Британії та Швеції, спільно з співробітниками Оксфордського університету. Чому цю вакцину не можна призначати людям старше 55 років?

Немає відомостей – немає вакцинації!

Італійські ЗМІ пишуть про те, що даний препарат рекомендований лише для осіб у віці від 18 до 55 років. Справа ось у чому: агентство визнало вакцину не еквівалентною тим, що вже використовуються на теренах Італії (мається на увазі «Модерна», Pfizer, «БіонТех»). Чому ж препарат впав у немилість?

Виявляється, компанія-виробник надала вкрай мало інформації про вплив вакцини на організм літніх людей. Тому фармацевтичні корпорації Італії спільно з Міністерством охорони здоров’я не ризикують використовувати препарат для людей, старших за 55 років. Більше того, фахівці інституту вірусології Роберта Коха у Німеччині дотримуються тієї самої думки.

Таким чином, Aifa на даний момент категорично забороняє вакцинувати людей, що перевищили названий вік. Проте, залишає за собою право змінити рішення, якщо компанія надасть відповідні документи. Наразі ситуація така: 4,4 мільйони громадян Апеннінського півострову старше 80 років будуть продовжувати вакцинуватися затвердженими «Модерною», Pfizer і т. д.

Коментарі