Голова італійського Кабінету Міністрів Джузеппе Конте має намір виступити у парламенті не пізніше 18-19-го січня, щоб прояснити політичну ситуацію, яка склалася в результаті відставки двох міністрів партії «Італія Віва» під головуванням екс-прем’єра Маттео Ренци. Чи отримає уряд Італії вотум недовіри?

Кому дістануться мільярди від Євросоюзу?

Офіційним приводом для неочікуваної відставки міністрів стали розбіжності у думках відносно питань щодо плану відновлення економіки Італії. Для реалізації цієї програми Євросоюз виділяє 209 мільярдів євро – рекордну суму, що вражає уяву.

Фахівці вважають, що Маттео Ренци намагається помститися за прем’єрське крісло, яке у 2016 році було ним втрачено. При цьому сам політик не вимагає відставки Джузеппе Конте, але вважає, що нинішній прем’єр повинен передати важелі керування країною Серджо Маттареллі.

Справа в тому, що втративши підтримку вказаної політичної сили, уряд може залишитися без парламентської більшості та отримати вотум недовіри. Проте, президент Італії Серджо Маттарелла у змозі «заморозити» вакансію прем’єра – тоді Конте продовжить роботу і надалі. Якщо цього не станеться, то 209 мільярдів євро допомоги залишаться під питанням, а на Італію чекають парламентські вибори, які в умовах пандемії провести вельми проблематично.

Коментарі