Столиця Ломбардії – гордість Італії: це одне з 59 міст-першопрохідців міських лісів у всьому світі, нагороджене FAO, Організацією Об’єднаних Націй з продовольства та сільського господарства.

Мілан завоював титул міста Дерева, завдяки його здатності управляти зеленими насадженнями в місті. Столиця Ломбардії виділилася у світі в галузі управління, покращення та сталого збереження міста.

У рамках програми Tree cities of the world (Міські дерева світу) разом з Міланом Fao та Arbor day foundation преміювали ще два італійських міста – Турин та Мантую. Далі в списку відзначених слідують ірландський Дублін, французький Париж, словенська Любляна та інші мегаполіси світу, зобов’язані брати участь у переобладнанні міст на стійкій основі сталого розвитку.

Ліси в Мілані одразу ж асоціюються з Bosco Verticale студії Боері, всесвітньо відомого архітектора, уважного та пристрасного щодо сталого розвитку. Проект вертикального лісу в місті вважався інноваційним, стійким та унікальним. Мета – відновити та налагодити діалог між громадянами і природою.

У конкретному випадку в італійському місті вертикальний ліс характеризується тим, що є екосистемою в мегаполісі і крім красивого вигляду має позитивний вплив на всю територію, а саме – відновлення біорізноманіття, поглинання 30 тонн CO2 в рік та дрібного пилу разом із виробництвом кисню.

Наявність вертикальних лісів у таких містах, як Мілан, означає, що здорові стосунки між містом та природою можуть бути відновлені. У цьому контексті прихильність архітекторів та дизайнерів є фундаментальною, оскільки їх просять переробити дизайн світу. І дивлячись на роботу Стефано Боері, його стійку архітектуру та лісовідновлення столиці Ломбардії, можна стверджувати, що виконана робота задовольняє запит.

Коментарі