Краніопагія – дуже рідкісна форма зрощення сіамських близнят. Досі ні одна операція у світі, направлена на подолання цієї патології, не була успішною. Але диво таки сталося – лікарі Bambino Gesù вперше змогли розділити близнят зі зрощеними черепами. Мама діток наразі сподівається, що малюків хреститиме сам Папа Римський.

Неймовірна операція з успішним фіналом

Лікарі ватиканського педіатричного госпіталю Bambino Gesù («Немовля Ісус») завершили операцію по розділенню дворічних сестер – сіамських близнюків з Центральноафриканської республіки, які народилися із зрощеними черепами.

«Це перший випадок в Італії, і, ймовірно, єдиний у світі (подібні маніпуляції не описані в літературі) успішної операції при повній задній краніопагіі (зрощенні черепів). Це одна з найрідкісніших і найбільш складних форм злиття на кістковому і мозковому рівнях», – йдеться в повідомленні з лікарні.

Італійські фахівці дізналися про дітей в липні 2018 року – президент Bambino Gesù Маріелла Енок побачила щойно народжених немовлят в лікарні столиці ЦАР Бангі.

На підготовку і дослідження пішло більше року, після чого з травня 2019-го хірурги провели три втручання. Останнє з них завершилося успішним розділенням сестер, яким 29 червня виповнилося по два роки. У червневій операції участь взяли понад 30 лікарів і медсестер. Через місяць дівчатка почуваються добре, але залишаються разом з мамою в нейрохірургічному відділенні лікарні на двох окремих ліжках.

Хоча у них багато спільного, сестри вже відрізняються характером. «Префіна грайлива і жвава, а Ерфіна серйозна і спостережна», – наголошується в повідомленні. Щоб діти могли познайомитися і спілкуватися, їм придумали систему дзеркал.

Мати дівчаток подякувала співробітникам ватиканської лікарні та висловила надію, що дітей похрестить сам папа Франциск.

Коментарі