Італія – країна з величним минулим. Держава може пишатися величезним історичним багажем – на її теренах багато ошатних замків, грізних фортифікаційних споруд та невимовно прекрасних соборів. Про один з них зараз і піде мова. Знайомтеся – Санта-Марія-Аннунциата у місті Отранто.

Древо життя: погляд з глибини віків

Санта-Марія-Аннунциата – кафедральний собор, який було зведено у 11-му столітті. На його місці раніше стояв римський особняк та християнський храм. Собор являє собою одну із головних пам’яток міста Отранто. Найбільшою дивовижею споруди є мозаїка, яку виклали у 1163 році на замовлення єпископа Джоната. Особливо цікаво те, що вона збереглася майже недоторканою до наших днів.

Проминули віки, але сенс деяких малюнків так і залишився загадкою для вчених. Але головне автор все ж передав: монах Панталеоне за допомогою свого творіння волів продемонструвати найвеличнішу драму людської долі та взагалі, Всесвіту – вічну боротьбу добра зі злом.

Центральним образом мозаїки є міфічне дерево життя. Звичайно, не обійшлося без зображення первородного гріха та епічної сцени вигнання Адама і Єви з раю. Також, придивившись до малюнків, можна вгадати силует цариці Савської, царя Соломона, зосереджених кентаврів та звабливих серен. При цьому деякі теологічні відсилки до сюжетів середньовічної культури досі потребують роз’яснення.

По великому рахунку, роздивлятися дивовижну мозаїку кафедрального собору можна годинами, кожну секунду знаходячи щось нове.

Коментарі