46-річний уродженець України Володимир Зеленко розробив медикаментозну схему лікування коронавіруса, яка дозволила вилікувати не менше 700 осіб. Про це, 31 березня він повідомив у відкритому листі, оприлюдненому у соціальних мережах.

Останні 16 років Володимир Зеленко працює лікарем у США.
Білий дім миттєво відреагував на його інформацію у мережі. Схоже, що знання та досвід українського лікаря допоможуть вирішити проблему з пандемією. Подробиці повідомляє видання Vesti.so.il.

У публікації стверджується, що його відкритий лист отримав великий резонанс у Штатах. І навіть президент Дональд Трамп з натхненням заявив, що препарат Hydroxychloroquine, покладений в основу методу, “здатний змінити правила гри”.

Відкритий лист Зеленко процитував в ефірі FoxNews відомий ведучий Шон Хенніті під час інтерв’ю з віце-президентом Майком Пенсом. Пенс заявив, що “метод дає надію”. Та додав, що доручив FDA прискорити видачу дозволів на використання методу.

За даними The Washington Post, представники Білого дому вже зв’язалися з лікарем Зеленко. Хоча зміст розмови не розголошується, вже сам факт такого звернення до рядового лікаря — подія неординарна.

Головний рабин України і Києва Моше Асман в бесіді з кореспондентом Ynet повідомив, що рекомендував українській владі взяти на озброєння метод Зеленко. “Його дивовижні результати говорять самі за себе”, — сказав рабин.

У своєму відкритому листі Володимир Зеленко пише, що 16 років працює головним лікарем загальної практики — поліклініки, яка розташована у містечку Монро штату Нью-Йорк. Серед його пацієнтів — близько 75% дорослого населення Кирьят-Йоеля. Це общинний центр з населенням приблизно 35.000 чоловік. “Висока ділова і культурна активність громади привела до швидкого поширення вірусної інфекції”, — наголошує доктор Зеленко. І додає, що його команда лікарів провела сотні тестів на коронавірус — 65% результатів були позитивними. Він повідомляє, що розробив медикаментозну схему лікування. Яка відчутно допомагає навіть у догоспітальний період.

Медикаментозна схема доктора Зеленко

►Гідроксіхлорохін, 200 мг — два рази на день протягом 5 днів;
►Азітроміцін, 500 мг один раз на день протягом 5 днів;
►Сульфат цинку, 220 мг один раз на день протягом 5 днів.

За словами лікаря, з допомогою цієї схеми “лікується будь-який пацієнт з групи високого ризику з легкими симптомами. А також молоді люди і пацієнти з низьким ризиком”. Обгрунтовуючи ефективність лікування, Зеленко пише: “Відомо, що гідроксіхлорохін допомагає цинку проникати у клітину. Також відомо, що цинк уповільнює реплікацію вірусу в клітці. Що стосується використання азитроміцину, він запобігає вторинному бактеріальному зараженню. Ці три препарати добре відомі і зазвичай без наслідків переносяться. Тому ризик для пацієнтів незначний”.

Зеленко стверджує, що за цією схемою він лікував 350 пацієнтів в Кирьят-Йоель. І ще близько 150 пацієнтів в інших районах Нью-Йорка. “У цій групі, а також відповідно до інформації, наданої іншими поліклініками, що використовують ідентичну схему лікування, не було зафіксовано жодної госпіталізації, інтубації або смертельного результату. З побічних ефектів зафіксовані тимчасова нудота і пронос у 10% пацієнтів. Таким чином наявні висока ефективність цієї схеми лікування щодо запобігання гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС) — смертельного ускладнення COVID-інфекції”, — пояснив він.

Нагадаємо, що гідроксіхлорохин («Плаквеніл») — відомий протималярійний препарат. Він входить до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

Сподіваємося, що метод протидії коронавірусу доктора Зеленко  швидко отримає відповідні дозволи на використання в практиці, пошириться по світу і допоможе зберегти мільйони життів.


Коментарі