Сьогодні президент України Володимир Зеленський підписав указ про відправку українських лікарів до Італії. Гуманітарна допомога постраждалій республіці у вигляді бригади медичного персоналу вирушить до країни найближчим часом.

Мета та задачі лікарів: відповідь на критику

У документі зазначено, що головною метою українських медиків є допомога італійським колегам у подоланні підступного та непередбачуваного коронавірусу, але окрім цього, задачею лікарів з України є поповнення свого досвіду щодо нюансів перебігу інфікування COVID-19. Президент наголосив на тому, що, поки Україна не потерпає від піку пандемії, як наразі Італія, вітчизняні медики отримають неоціненний досвід, який потім використають на батьківщині, а також будуть вивчати різнобічні прояви смертельно небезпечної недуги. Лікарі повернуться додому тоді, коли в їх допомозі виникне нагальна потреба.

Відбирати медичний персонал для гуманітарної місії будуть два міністерства – охорони здоров’я та внутрішніх справ. Оплату труда та засоби захисту відрядженим лікарям забезпечить Україна, а харчування та проживання – Італійська республіка.

Також на наступному тижні з України планується відправлення партії етилового спирту до Італії, але, звичайно, з урахуванням потреб внутрішнього ринку.

Коментарі