Після низки послаблень, майже єдине, що залишилось з часів розгару пандемії – це обов’язкове носіння медичних масок. Але проблема з’явилася з іншого боку: легковажні та неакуратні громадяни ігнорують контейнери, що встановлені для утилізації цих предметів, а кидають використані рукавички та маски прямо на землю. В результаті у Римі б’ють тривогу – Вічне місто поступово перетворюється на глобальний смітник.

Мер Риму розлючена та готова до рішучих дій

Влада Риму прийняла рішення боротися з тими, хто кидає використані маски і рукавички на вулиці, а не користується спеціальними контейнерами. Порушникам наразі загрожує штраф у розмірі від 25 до 500 євро, повідомляє Agenzia Giornalistica Italia.

Як зазначила мер італійської столиці Вірджинія Раджі, останнім часом ті, хто займається прибиранням вулиць, почали скаржитися, що їм доводиться збирати у величезних кількостях використані маски і рукавички, кинуті на землю неакуратними людьми. Вони валяються всюди: на газонах, тротуарах, біля магазинів, в парках і навіть плавають у водах Тибру.

Раджі попереджає – ганебна поведінка буде покарана! За словами мера, «кинуті в громадських місцях засоби індивідуального захисту не тільки становлять небезпеку для здоров’я людей, оскільки ними могли користуватися заражені коронавірусом, а й завдають шкоди навколишньому середовищу». Як підкреслила сеньйора Вірджинія, маски і рукавички слід викидати в спеціальні контейнери, встановлені по всьому місту.

Штрафи будуть стягуватися до тих пір, поки жителів міста зобов’язують носити маски. На даний час цей термін встановлено до 31 липня. Правда, поліцейським, на яких покладено контролюючий обов’язок, доведеться зловити порушника на гарячому.

Коментарі