Італія – скарбниця цікавих місць, де настінні графіті чи фрески є відображенням культури та мистецтва її населення. Ексклюзивні розписи мурів можна зустріти як у великих, усіма знаних містах, як наприклад, Мілан, Неаполь, так і в маленьких, не надто відомих селах. Одним із таких сіл, яке сміливо можна вписати у категорію цікаві місця, є середньовічне Салудечіо (Saludecio).

Салудечіо розташоване у зеленому пейзажі на пагорбі Вальконка, в провінції Ріміні. Цікаве воно і своїми підйомами, спусками та брукованими вуличками та природним ландшафтом, але найбільше – давньою архітектурою та розфарбованими стінами різноманітних будівель. 40 фресок, мальованих різними художниками, надають цьому оточеному камінням, цеглою та квітами місцю, особливої магії.

Тут можна натрапити на мрійливий погляд богині, танцюристів, що збираються на репетиції чи навіть капітана корабля, який вдивляється в обрій. Усі твори мистецтва серед алей, вулиць і будівель, заманюють мандрівників і розповідають власну історію.

Історія Салудечіо давня. Воно є останнім бастіоном Ріміні проти розташованого неподалік Урбіно-де-Монтефельтро. Є два входи-в’їзди у населений пункт: Порта Монтанара, зведена у XIY столітті, яка стикається з Апенінами і Порта Марина із загостреною аркою такої ж давності, яка пропонує незрівнянний панорамний вид на Адріатичне море. Від Порти Марини дорога веде до головної площі, що виходить на святилище Блаженного Амато Ронконі, Музей сакрального мистецтваі невелику каплицю, в якій знаходиться реліквія блаженного. Саме ця реліквія як цікаве місце викликає найбільший інтерес у паломників.  А трішки далі, на сільських вуличках, зору відкривається справжній музей під відкритим небом і казка наяву – будинки з фресками та кольоровими дверима в оздобленні живих квітів.

На головній дорозі Салудечіо можна побачити шляхетні палаци Маркуччі, Боттічеллі, Марангоні-Серрі, Альбіні – символи багатства та вишуканості. У середньовічному ансамблі виділяється також вежа з емблемою міста і церквою з монастирем Gerolomini із картинами вісімнадцятого століття. Увесь цей історичний архітектурний та мистецький ансамбль цікавого місця Салудечіо гармонійно доповнює зелений куточок. Giardino dei Profumiіталійський сад з різнокольоровими ароматними травами та лікарськими рослинами.

Коментарі