Державна поліція Італії вчора вночі затримала 12 людей, у тому числі лідерів ультраправої політичної організації «Нова сила» Роберто Фіоре та Джуліано Кастелліно. Це сталося у зв’язку з участю у безладах, які зафіксовано у Римі. Причина маніфестації – протести проти Green Pass або електронних covid-сертифікатів. Про це сповістила прес-служба держполіції.

Протести у центрі Риму

Безлади пройшли у самому центрі італійської столиці, біля державного палацу Кіджі. Туди прибули декілька сотен агресивно налаштованих протестуючих, які вимагали відставки прем’єр-міністра Маріо Драгі та президента республіки Серджо Маттарелли. Люди скандували: «Ні зеленим перепусткам», а також кричали: «Свобода! Свобода!».

Декілька маніфестантів, обличчя яких були закриті масками, кидали у поліцейських петарди та пусті пляшки. Правоохоронні органи використовували проти маніфестантів водомети та сльозогінний газ. Одночасно невелика група протестуючих, серед яких були активісти «Нової сили», спробувала захопити штаб-квартиру національної профспілки – Італійської конфедерації труда. Людям навіть вдалося проникнути до будівлі, але вони відразу були витіснені правоохоронцями.

Звичайно, уряд Італії різко засудив насильство, яке допустили маніфестанти, і ще раз наголосив, що протести марні, адже вакцини захищають людські життя.

Коментарі