Сьогодні у Мілані встановили розумні світлофори, які оснащені відеокамерами – відтепер пристрої самостійно штрафуватимуть порушників, що проїжджатимуть на червоне світло. Цікаво, що смарт-камери фіксуватимуть не лише самі порушення, але й події, які сталися до та після них.

Порушенням – зась!

Згідно з даними поліції Ломбардії, протягом 2019 року в місті Мілані сталося 13 000 нещасних випадків, у результаті яких 18 тисяч людей отримали травми, а 106 осіб загинули. Таким чином, ситуація з безпекою на дорогах зовсім не райдужна. У розрізі вказаних подій зрозуміло, чому на вулицях міста з’явилися розумні світлофори. Можливо, скоро вони будуть встановлені по всій Італії.

Інтелектуальний пристрій вмикається під час загоряння жовтого світла – він успішно розпізнає номерні знаки автомобілів, щоб у випадку порушення правил дорожнього руху оштрафувати недобросовісних водіїв.

На території Євросоюзу діє програма European Vision Zero, в рамках якої з часом повинна максимально знизитись кількість аварій на дорогах. Встановлення розумних світлофорів прекрасно вписується у виконання постулатів даного проекту. Мета вказаної європейської програми наступна: ДТП зі смертельними наслідками до 2030 року мають зникнути з доріг Євросоюзу взагалі, тобто скоротитися до нуля.

Коментарі