У четвер увечері на номери міських служб надійшло сотні телефонних дзвінків стурбованих громадян, котрі намагалися зрозуміти, що сталося – чому розгойдуються люстри та пересуваються меблі. Виявилося, що до Мілану неочікувано завітав землетрус. Правда, дуже слабкий, але у цьому регіоні коефіцієнт вірогідності такої події взагалі вкрай низький.

Неочікувана сейсмічна активність

Отже у Мілані – північній столиці Італії, сьогодні стався землетрус магнітудою 3,9 балів, що й було зареєстровано спеціалістами майже о 5-й годині вечора. Його епіцентр знаходився на шість кілометрів західніше Мілана, на глибині 57 км від земної поверхні.

У результаті в деяких районах Мілану на верхніх поверхах розгойдувалися освітлювальні прибори, пересувалися з місця на місце меблі. Представник Національного інституту геофізики та вулканології Італії, Лусія Лудзі, заявила, що подібного не реєструвалося щонайменше 500 років. Останній землетрус стався 26 листопада 1396 року, магнітуда якого була трохи більшою – близько п’яти балів за шкалою Ріхтера. Власне, тому міланці і проявили занепокоєння, адже в цьому регіоні коливань земної поверхні практично не буває. Схоже, 2020 рік ніяк не заспокоїться, залишається тільки дочекатися повернення Годзіли.

Коментарі