Італія – перша країна Євросоюзу, яка відважилася на такий відчайдушний крок: з 15 жовтня жителі Апеннінського півострову не зможуть більше з’явитися на роботу без санітарної перепустки. Чи варто чекати хвилі невдоволення?

Нововведення, яке не всім до вподоби

Нововведення стосується співробітників як державного, так і приватного сектору економіки. Влада Італії зважилася на цей категоричний крок, щоб уникнути нових локдаунів. До цього наказ стосувався лише співробітників медичних та учбових закладів, а також студентів, які навчаються на стаціонарній формі. Так званий Green Pass – це документ, який передбачає наявність довідки про вакцинацію чи перенесене захворювання (альтернативою є негативний тест на коронавірус, зроблений за 48 годин до приходу на роботу). Звичайно, останній варіант не є прийнятним та вигідним, тому що тести досі коштують доволі дорого, незважаючи на плани уряду значно здешевити цю послугу.

Регіони у якості компромісу благають уряд подовжити термін дії тестів на коронавірус для працівників хоча б до сімдесяти двох годин. Проте, на даному етапі незрозуміло чи буде підтримана ця пропозиція.

Згідно новому урядовому декрету, співробітники без санітарних паспортів підпадають під штрафні санкції, що передбачають фінансове навантаження від 400 до однієї тисячі євро. Крім того, якщо на державних підприємствах допустима відсутність працівника на робочому місці із збереженням заробітної платні не більше п’яти днів, то в приватних компаніях обіцяють звільняти співробітника або блокувати йому виплати вже з першого дня.

Коментарі