У річницю смерті великого італійського поета були знайдені рукописи, що, скоріш за все, належали руці Данте Аліг’єрі. І все це завдяки черниці Джулії Болтон, яка дуже багато часу провела у бібліотеках Ватикану та Флоренції.

Каліграфія, наче в учня: несподівана знахідка

Донедавна, навіть видатні вчені, що займалися творчістю великого італійського митця, не знали як виглядає почерк Данте Аліг’єрі. Але зараз, завдяки впертій та наполегливій черниці, історичний пробіл заповнено. Справа в тому, що Джулія Болтон до постригу займалася середньовічною літературою та історією у Прінстонському університеті, тому доволі обізнана з даним питанням. Рукописи, які їй вдалося віднайти, відносяться до кінця 13-го століття нашої ери. Якраз у той період поет вчився у Флоренції.

Черниця наголошує на тому, що, незважаючи на характерну шкільну каліграфію, почерк має певні відмінності, які говорять про приналежність знайденого рукопису саме Аліґ’єрі. Наприклад, накладання квадрату на коло було притаманне великому Данте – дану концепцію він активно використовував у своєму творі для опису Бога. Таким чином, черниця вважає, що справжність документу не має викликати сумнівів.

Коментарі