На тлі потреб обов’язкового оформлення covid-сертифікатів, що зростають у зв’язку з введенням урядових законів та жорстких правил, збільшується кількість шахраїв, готових «допомогти» у цьому за помірну плату. Дві з таких компаній викрили італійські правоохоронці. Результат – закриття шахрайських акаунтів у «Телеграмі».

Фальшиві сертифікати для бажаючих

Прокуратура сицилійської провінції Катанія дала вказівку закрити два канали у месенджері Telegram, де пропонувалося придбати підробні covid-сертифікати. Про це сповістило онлайн-видання SiciliaNews24. Слідчі дії проводила поштова поліція Італії – правоохоронці встановили, що обидва канали пропонували фейкові Green Pass за 250 євро у криптовалюті. У результаті обидва акаунти було заблоковано.

Більше того, слідчі органи виявили двох громадян, що мали безпосереднє відношення до створення цих каналів у «Телеграмі». За інформацією видання, дома у злочинців пройшли обшуки, були конфісковані смартфони та інші електронні гаджети. Слідство у справі продовжується.

Сертифікати було введено у Італії ще в серпні місяці. У цю п’ятницю вступило в дію рішення уряду про обов’язкове пред’явлення Green Pass для доступу на робоче місце на підприємствах і в офісах, причому як в урядовому, так і у приватному секторі економіки.

Коментарі