Відучора у Італії почали вакцинувати громадян віком 80 +, тих, що проживають за межами будинків для літніх людей. Отже, національний план щеплень виконується, згідно озвученому сценарію: спочатку – медичні працівники, далі – мешканці будинків для літніх людей, і от, нарешті, справа дійшла до наступної категорії громадян, що знаходяться у групі ризику.

Добровільне спасіння

Програма щеплень італійців стартувала 27 грудня 2020 року – тоді першими вакцинувалися співробітники Національного інституту інфекційних захворювань у Римі. Далі процес розгорнуся у загальнонаціональному масштабі.

Варто наголосити, що компанія масової вакцинації носить виключно добровільний характер, а послуга надається безкоштовно. Взагалі, процес планується завершити до кінця серпня цього року. За даними, які озвучив комісар з надзвичайних ситуацій Доменіко Аркурі, до кінця травня в Італії буде вакциновано більше 21 мільйона людей. Але це тільки початок – медична влада країни поставила перед собою мету провести щеплення приблизно 70 відсоткам населення, що еквівалентно 42 мільйонам людей. Тільки тоді з’явиться можливість напрацювання колективного імунітету.

Основною проблемою, уряду є те, що Італія сама не виготовляє вакцину. Тому деякі посадовці закликають до вкладання двох-трьох мільярдів євро для створення подібного виробництва на теренах країни. Поки що Італія може розраховувати на 202 мільйони доз щеплення від Сovid-19. Цього достатньо, щоб вакцинувати всього 19 мільйонів італійців. На даний момент щеплення отримали 972 тисячі громадян.

Коментарі