Туристи знову снують старовинними італійськими вулицями та охоче заглядають у величні музеї. Нарешті, життя хоча б частково відновлюється, а люди починають виринати із вимушеної сплячки. Причому деякі туристи перетворюються у настільки активних поціновувачів мистецтва, що мимоволі приносять немалу шкоду. Наприклад, нещодавно ЗМІ облетіла звістка – гість із Австрії понівечив витончену скульптуру Поліни Боргезе.

Порядність та чесність врятують світ

У музеї Антоніо Канови, що знаходиться в італійській комуні Поссаньо, австрійський турист сів на скульптуру XIX століття задля отримання ефектного знімку і зламав твору мистецтва три пальці. Про це повідомляє Upi та ряд інших ЗМІ.

Співробітники музею опублікували запис з камер відеоспостереження, де чітко видно, що турист сидить на гіпсовій скульптурі Поліни Боргезе Бонапарт, сестри Наполеона. Вона зображена в образі давньоримської богині кохання Венери. Пізніше охоронець помітив, що чоловік зламав три пальці на нозі статуї.

Спочатку особа мандрівника не була встановлена, але представники музею повідомили, що він самостійно зв’язався з ними і приніс свої вибачення, а також запропонував оплатити витрати по відновленню експоната. За словами туриста, він зрозумів, що накоїв, тільки коли почув про інцидент з австрійських ЗМІ.

Співробітники музею наразі розробляють план реконструкції твору мистецтва. Поки неясно, чи буде туриста оштрафовано, але той факт, що докори сумління змусили людину вибачитися, неабияк втішає та вселяє впевненість – порядні громадяни не вимерли!

Коментарі