У зв’язку з тим, що майже у всіх країнах ЄС карантин наразі отримав статус «гібридного», не зрозуміло, чи відкриються кордони держав повністю, або це буде відбуватися частково. Зокрема, італійські посадовці побоюються, щоб туристична галузь на період пандемії не перетворилася у «кулуарну», тобто розвинену лише між певними країнами-партнерами. Тому голова МЗС Італії вважає, що потрібно відкривати кордони всім разом, і чим швидше, тим краще.

Ми повинні врятувати сезон: заклик міністра МЗС

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо запропонував відновити вільне пересування в країнах Євросоюзу з 15 червня. Голова МЗС Італії порівняв важливість цього дня для туристичної індустрії з висадкою союзників у Нормандії, яка відбулася 6 червня 1944 року.

За словами Ді Майо, уряд веде переговори в Європі, щоб уникнути утворення так званих «коридорів», які виключають жителів деяких країн з можливості безперешкодного пересування по території ЄС.

«Ми працюємо над тим, щоб можна було всім разом в Європі відновити подорожі. 15 червня для туризму може стати свого роду європейським «Днем Д». Німеччина має намір знову відкрити кордони 15 червня, уряд радить місцевим жителям їхати у відпустку в інші європейські країни, ми ще будемо працювати з Австрією, а також ведемо переговори з іншими європейськими державами», – заявив міністр закордонних справ в ефірі телеканалу Rai1, висловивши надію, що не тільки італійці проведуть відпустку на батьківщині, а й іноземні туристи вирішать цього літа відвідати Апенніни.

«Ми повинні врятувати цей сезон, щоб допомогти нашим підприємцям», – пояснив Ді Майо, наголосивши на необхідності введення однакових норм і правил у всіх областях країни, щоб не дезорієнтувати іноземців.

Коментарі