Минулої неділі ведмедя помітили в зоні, у яку він прибув минулого літа. А вчора ввечері його упіймали працівники Corpo forestale. 

Звір переховувався 9 місяців. Ведмедя з іменем М49 вчора 28 квітня 2020 року, близько 21.30 захопили чоловіки Трентінського лісового корпусу в горах над Тіоне в Джудікарі. Він живий і здоровий, його перевезли в зону фауни Кастеллера поблизу Тренто, звідки він втік 14 липня минулого року. Хоча постанова провінції також передбачала його вбивство, ведмедя, молодого самця, визначеного експертами як “проблематичного” за звичку шукати їжу в гірських оселях та населених пунктах, схопили живим, без завдання будь-якої шкоди.

М49 вагою 167 кг у хорошому фізичному стані транспортували несплячим, під постійним ветеринарним контролем. Фахівці Лісового корпусу також звернули увагу на прискорене серцебиття тварини через шок, отриманий від упіймання. Раніше в Абруццо, не дивлячись на те, що ветеринари правильно дотримувались усіх процедур, ведмідь помер через вже нестабільний стан здоров’я. Подія викликала численні суперечки.

Прокинувшись у березні зі сплячки, M49 просунувся на десятки кілометрів між Трентіно та Венето, залишаючи після себе сліди від набігів. Останніми тижнями ведмідь завдав великої шкоди людській діяльності, практично щовечора входив до будинків і притулків, пробиваючись через залізні двері у пошуках їжі. Поведінка тварини несла небезпеку як для нього самого, так і для людей. З цієї причини молодий ведмідь перебував в “особливому розшуку”, адже він входив до населених пунктів, чого не роблять більшість ведмедів, близько 50 з яких живуть в Східних Альпах.

Лісова служба Тренто слідувала за диким звіром на підставі звітів, поки він не повернув на більш знайому йому територію, звернувши праворуч в Адідже, у напрямку свого дому. Спершу побував на озері Гарда і кілька днів на Брента. Лісовий корпус запобіг вбивству тварини: минулого року М49 фактично опинився в центрі багатьох суперечок, оскільки президенти автономних провінцій Тренто та Больцано оголосили його небезпечним для громадського порядку і, таким чином, дали шлях до можливого фізичного знищення.

“Захоплення ведмедя – погана і сумна новина для збереження природи в нашій країні”, – коментує WWF Italia, вважаючи це “поразкою для всіх”. Асоціація нагадує владі Трентіно, що ведмідь є видом, який охороняється як міжнародними директивами, так і національним законодавством (Закон 157/92), і що заходи щодо захоплення особини повинні бути чітко витриманими.

Історія M49 символізує співіснування між людською діяльністю та дикою природою. Тепер M49 не знищить вулики і не ризикне завдати шкоди людям. Однак він буде довічно покараним: тварина, яка звикла рухатися навіть у радіусі 50 кілометрів на день, обмежена в русі вольєрним обгородженням у Кастеллері.

Коментарі