Вчора, 23.05.2021 року, на курорті у області П’ємонт на півночі Італії стався трагічний випадок – вагончик канатної дороги зірвався з великої висоти. У результаті загинуло 15 осіб, двоє з яких діти (5-річний хлопчик досі знаходиться у реанімації у важкому стані). Унаслідок цієї жахливої події у Італії об’явлено День жалоби – 25 травня.

Чому сталася трагедія?

На це питання має відповісти слідство, але попередньо відомо, що оновлення канатної дороги було проведено 5 років тому. Очевидно, що звинувачення відразу посипалися у бік обслуговуючої компанії. На свій захист президент leitner Антон Cіїбер заявив, що під час останньої магнітоскопічної перевірки, яка була проведена у листопаді 2010 року, у роботі обладнання не було виявлено ніяких аномальних моментів. Разом з тим підйомник останні декілька місяців був зачинений по причині пандемії, тому невідомо, чи було його протестовано перед початком експлуатації.

Нагадаємо, що відбулося того дня. Згідно попередньої версії, падіння кабіни сталося у 300 м від вершини гори і у 100 м від останньої вишки з причини пориву буксирувального тросу. Очевидці твердять, що спочатку почули сильний свист, а потім на свої очі побачили наслідки трагедії – конструкція різко похитнулася, вдарилася об пілон та з величезною швидкістю впала на землю з висоти біля 15 метрів (семиповерховий будинок).

Ця подія стала для Італії найбільш страшною катастрофою з 1998 року, коли воєнний літак, який пролітав дуже низько, крилом зрізав канат підйомника у Доломітових Альпах. Тоді загинуло 20 людей. У вчорашній трагедії не стало 15 осіб, з них п’ять сімей з Ломбардії, Емілії-Романьї, Калабрії та троє громадян Ізраїлю. Даний фунікулер користувався великою популярністю як у місцевих жителів, так і туристів, тому що з нього було прекрасно видно мальовничі озера та гори.

Наразі ініційовано розслідування за статтею масове ненавмисне вбивство. Треба не тільки виявити винних, але й зрозуміти, чому під час надзвичайної ситуації автоматично не спрацювали гальмівні механізми – це могло б зберегти багато життів.

Коментарі