Кажуть, якщо італійцеві зв’язати руки, то він не зможе розмовляти. Саме так експресивно громадяни цієї країни відносяться до багатьох моментів життя. Наприклад, весілля: ріки вина і шампанського, веселощі, танці та гамір – це короткий опис сімейного свята по-італійські.

Свати, викуп та РАГС: майже, як в Україні

Весілля – дуже важливий крок для будь-якого італійця або італійки. Наприклад, загальноприйнятою є традиція, коли майбутній наречений йде просити руки своєї обраниці до її батьків. Але між Україною та Італією у цьому випадку є відмінність – наречений звертається не до батька дівчини, а до її матері. Раніше, поки такий дозвіл не отримано, молодим людям не можна було залишатися наодинці.

Італійське весілля не обходиться без сватів з традиційним викупом нареченої – все це обов’язково супроводжується запальними танцями, піснями та жартами.

Після цього молодята з ріднею та гостями їдуть до будинку реєстрації шлюбів, звідки вже до оселі жениха, щоб як слід відсвяткувати щасливу подію. Італійське весілля – це, перш за все, великий вибір страв та напоїв. Кожному гостеві дарують мішечки з п’ятьма цукерками, що символізують побажання молодятам.

Найбільш сприятливим періодом для заключення шлюбу у Італії вважається кінець літа-початок осені. Між іншим, стійкий вислів «медовий місяць» у древньому Римі розуміли у буквальному сенсі – в перші декілька тижнів спільного життя молодята їли мед.

Коментарі