Розмови про другу хвилю пандемії коронавірусу, набагато жорстокішу за нинішню, ведуться все активніше, хоча людство не домоглося ще навіть вщухання першої. Менше з тим, спеціалісти в один голос пророкують осінній санітарний колапс, який змусить нас здригнутися від жаху. Чи справдяться ті прогнози – не знає ніхто, але деякі фахівці, замість нагнітання паніки у суспільстві, пропонують конструктивні схеми виходу з ситуації, якщо загроза дійсно стане реальністю.

Тестуймося, панове!

Проведення тестів, які визначають наявність антитіл до коронавірусу COVID-19, і виявлення інфекції на ранній стадії можуть допомогти уникнути другої хвилі заражень, заявив вчений-медик, професор університету Генуї Роберто Гаспаріні.

«Використання серологічних тестів (для визначення антитіл) буде відрізнятися в залежності від фази пандемії. На даний час пандемія рухається до перехідного періоду. Саме на цьому етапі серологічні тести можуть бути дуже корисні. Коли ми, нарешті, досягнемо фази меншого ризику, їх використають для швидкого виявлення свіжих випадків, які можуть ініціювати оновлену хвилю епідемії», – сказав Гаспаріні.

З четверга італійська область Ломбардія, що стала епіцентром спалаху коронавірусу, проводить серологічні дослідження крові для виявлення антитіл. Як наголошується в повідомленні, тести почнуть проводитися в найбільш постраждалих від епідемії провінціях Лоді, Кремона, Бергамо і Брешія. З 29 квітня їх поширять на всю область. Передбачається, що в день аналізи будуть проводитися приблизно у 20 тисяч чоловік.

Апарати і тести, які виробляються італійською компанією Diasorin, дозволяють в автоматичному режимі виявляти наявність у крові антитіл до COVID-19. Таким чином, вдасться визначити число людей, що вже перехворіли, але чий діагноз не був встановлений традиційними методами, якими є мазок з носа і горла або молекулярна діагностика.

Коментарі