Літо – пора відпусток та приємного відпочинку. Тосканський архіпелаг – невимовно прекрасне місце для того, щоб насолодитися красою Італії. Тут є всі атрибути казкової відпустки – прозоре море, смарагдова трава, високі сосни та древні скелі. Також у регіон Тосканського архіпелагу приїздять дайвери, адже підводний світ тут просто чарівний! Проте, декілька островів недоступні для мандрівників. Чому? Читайте нижче!

Вишукані острови Тоскани

Група складається із несхожих один на одного островків, що входять до національного парку Тосканського архіпелагу. Найбільш відомий острів Ельба – третій за величиною у Італії після Сицилії та Сардинії. Саме на ньому знаходився у вигнанні опальний імператор Наполеон у 1814 році. Пляжів тут безліч – є піщані та галечні, а також унікальний – з темним піском. Ґрунт на острові Ельба дуже багатий залізом.

Крім названого, є ще острови Джильо, Капрая, Монтекрісто, Горгона, Джаннутрі та П’яноза. У місці, яке названо аналогічно з романом Олександра Дюма, туристів практично не відшукати – на ньому проживає виключно сім’я наглядача біосферного парку. Хоча у супроводі наукових співробітників або лісників сюди допускаються організовані групи, але за рік Монтекрісто може відвідати не більше ніж одна тисяча людей.

Інші острови являють собою царство дикої природи, практично незайманої людською діяльністю. На них можна побачити сліди вулканічної активності, прекрасні рифи та атоли, диких тварин та реліктові рослини. А ось на острові П’яноза раніше розміщувалася виправна колонія загального режиму (на Горгоні досі функціонує в’язниця, тому туристам туди не потрапити). На П’янозі наразі мешкають 20 поселенців, які займаються ремонтом будинків.

Тосканський архіпелаг – вишукана пам’ятка природи, яку обов’язково треба побачити своїми очима!

Коментарі