Цей десерт має під собою традиційне підґрунтя, адже він є відголоском цікавого обряду, який прийшов до християн з сивої давнини. Суть ритуалу полягала в спаленні спеціального поліна у печі. Причому горіти воно повинно було з Різдва аж до Нового року. Якщо деревина згорала раніше, це вважалося ознакою чогось недоброго, адже разом із поліном люди спалювали всі негаразди й гріхи. Наразі мало хто дотримується цієї традиції, але на багатьох різдвяних столах красується смачний торт «Поліно».

Як приготувати традиційний десерт

Спочатку треба зробити бісквітні коржі. Для цього потрібно:

  • 5 курячих яєць.
  • 120 грамів муки.
  • 150 г цукру.
  • 25 г какао.
  • Розпушувач тіста.
  • Ванілін.

Після цього всі сухі компоненти змішати між собою і просіяти через сито. Яйця потрібно збити з цукром до збільшення маси. Надалі обидві суміші треба з’єднати, додати ванілін та замішати тісто. Викласти його на пергамент, масу розрівняти на деці та запікати у духовці, розігрітій до 180 градусів, 15 хвилин.

Гарячий бісквітний корж з пергаментом звернути рулет і дати застигнути. Додатково можна використовувати рушник.

Тим часом робимо крем. Варене згущене молоко (1 б.) добряче збиваємо з розтопленим коров’ячим маслом (200 г). Потім розкручуємо рулет, просотуємо цукровим сиропом і викладаємо на його поверхню більшість крему.

З бананів зняти шкірку, порізати їх і викласти на край коржа. Звернути його рулетом та замотати у харчову плівку. Через деякий час відрізати дві невеличкі скибки і прикласти до рулету з боків, імітуючи сучки дерева. Крем, що залишився, треба змішати з невеликою кількістю какао і збити до однорідної суміші, щоб потім покрити нею поверхню торта. Після застигання виробу, вилкою зробити на торті рисочки, ніби на стовбурі дерева. Зверху присипати какао-порошком та цукровою пудрою.

Смачного Різдва!

Коментарі