Цей величезний комплекс включав у себе не тільки ванни та басейни, але й величезну бібліотеку та спортивну зону. Наразі від величної споруди залишилися лише руїни, проте навіть у такому вигляді вона виглядає досить переконливо.

Історія визначної локації

Терми Діоклетіана побудовані у Древньому Римі приблизно в трьохсотому році нашої ери. Будівництво розпочав імператор Максиміліам під час спільного правління з Діоклетіаном. Щоб звести терми, довелося знести цілий квартал. Бані обслуговували густонаселені райони Риму – Квірінале, Вімінале та Ескіліно. Вважається, що будівництвом займалися засуджені на смерть християни, адже у третьому році Діоклетіан розпочав гоніння за віру.

Терми існували до 537 року, коли король Вітігес напав на Рим. Після цього римські бані потроху руйнувалися, а їх приміщення використовувалися не за призначенням. У середині 16-го століття Папа Пій Четвертий на місці величезного басейну з холодною водою наказав побудувати базиліку Санта-Марія-дельї-Анджели-е-деї-Мартірі. Церкву побудували на честь християнських мучеників, які зводили терми. Проектування довірили архітектору та художнику Мікеланджело. Таким чином, з часом багато чого було втрачено, але, згідно з документальними свідченнями, на початку терми вміщали до трьох тисяч людей одночасно. Площа бань складала 13 гектарів. Воду в басейнах підігрівали раби.

На даний час терми Діоклетіана належать Національному римському музею. Експозиція складається із чотирьох сотень скульптурних об’єктів. Вона відчинена з вівторка по неділю з 9 ранку до 8 вечора. Вартість білету складає 18 євро.

Коментарі