Королем італійських сирів здавна називають пармезан, але моцарела – найбільш затребуваний у світі продукт, народжений на Апеннінах. Цей легендарний сир виготовляють на всій території Італії та навіть за її кордонами, проте еталонним вважається продукт із Кампаньї.

Історія делікатесу

Класичний сир моцарела виробляють виключно з молока чорних буйволиць, яких завезли до Італії із Китаю ще у шостому столітті нашої ери. Проте у документах товарних бірж Неаполю продукт вперше згадується у 1601 році. Причому його ставлять на один щабель з пшеницею та золотом.

Пізніше, на початку 20-го століття, у Італії почалася тотальна меліорація, що значно скоротило поголів’я буйволів, адже болота – це ідеальне середовище для їх розмноження та проживання. Отже на сьогодні набагато ширше розповсюджена моцарела з коров’ячого молока, яку поетичну називають fior di latte – «молочна квітка». Такий сир більш пісний, проте виступає універсальним продуктом італійської кухні. Він буває різного розміру – від перлини до помідора черрі.

Класичним салатом, у який обов’язково додають моцарелу, вважається «Капрезе». Окрім сиру, до страви кладуть, томати, базилік, бальзамічний оцет та оливкову олію. Також моцарелу додають до супів, доповнюють нею пасту.

Коментарі