На італійському острові Сицилія склалася наступна ситуація: більше 80 % громадян відмовляються від вакцинування препаратом «Астразенека». Це викликано повідомленнями про розповсюдження тромбоемболічних ускладнень після щеплення – у своєму інтерв’ю на цьому наголосив президент італійського регіону Нелло Музумечі. «Зі ста громадян 80 відмовляються від щеплення цією вакциною», – заявив посадовець на прес-конференції. Що робити з цією ситуацією – невідомо, адже вмовляння вчених не допомагають.

Захист чи смертельна пастка?

Незважаючи на те, що багато вчених говорить про неприпустимість відмови від щеплення, адже це несе за собою набагато більші загрози, ніж від Astrazeneca, громадяни Сицилії не поспішають вакцинуватися скандально відомим препаратом. Раніше Міністерство охорони здоров’я Італії рекомендувало використовувати вакцину «Астразенека» людям молодшим 60 років: вважалося, що для більш старшої категорії громадян препарат несе певні ризики для здоров’я. Але виявляється, що тромбоемболія може спіткати і більш молодих людей – це ускладнення пов’язують саме зі щепленням «Астразенека».

Після декількох випадків, коли громадяни помирали від ускладнень, імовірно викликаних вакцинуванням, Комітет безпеки лікарських засобів європейського регулятора EMA розглянув питання максимально детально та зробив певні висновки. Зокрема, фахівці вирішили, що користь від вакцинування цим препаратом набагато перевищує пов’язані з ним ризики. Проте вірогідність зв’язку між вакцинацією і дуже рідкісним виникненням тромбоемболічних ускладнень у пацієнтів все ж прослідковується. Як правило, подібні проблеми фіксуються у жінок молодше 60 років протягом двох тижнів після щеплення.

Отож, жителі Сицилії мають повне право відмовлятися від потенційно небезпечного препарату. Хоча це і суперечить ідеї повальної вакцинації.

Коментарі