З самого початку епідемії відношення до коронавірусу у різних країнах світу було неоднаковим: хтось прискіпливо дотримувався всіх необхідних вимог, деякі держави вводили карантин частково, а котрісь, взагалі, пішли своїм шляхом. Оскільки нашестя коронавірусу йде на спад (або поступово затихає, щоб активізуватися восени), ВООЗ вирішила підбити деякі підсумки та озвучила свої думки з приводу епідситуації на сьогоднішній день.

Думка фахівців ВООЗ

Поки жодна країна Європи не виробила імунітет до COVID-19, заявила старший фахівець з питань надзвичайних ситуацій Європейського регіонального бюро ВООЗ Кетрін Смолвуд. «Більшість країн європейського регіону досі констатують нові випадки коронавірусу. Можемо сказати, що немає жодної держави, яку можна було оголосити такою, яка володіє імунітетом від COVID-19», – сказала фахівець на онлайн-брифінгу. При цьому спеціаліст зазначила, що, наприклад, в Італії передача вірусу знаходиться під контролем.

Незважаючи на те, що рівень зараження коронавірусною інфекцією в Італії знизився і нових хворих в країні виявляється все менше, для відновлення туризму державі потрібно прийняти найрізноманітніші заходи безпеки. Цей тезис з вуст експерту в області надзвичайних ситуацій Кетрін Смолвуд теж прозвучав у ході онлайн-брифінгу Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Фахівець нагадала, що Італія стала першою країною в Європі, яка зазнала сильного ураження SARS-CoV-2. Крім цього, кажучи про відновлення туризму, Смолвуд вказала, що на даний час багато країн розмірковують над впорядкуванням цього сектору у зв’язку з наступаючими літніми місяцями, оскільки наслідки пандемії коронавірусу в цій області негативно позначаються на економіці Європи.

«Тут потрібно зробити найрізноманітніші заходи безпеки в області охорони здоров’я з тим, щоб люди могли знову подорожувати», – підкреслила вона.

Коментарі