Італійці з нетерпінням чекають послаблення карантину, але не тільки тому, що дуже поспішають вийти на роботу – примусова ізоляція вкрай негативно впливає на психологічний стан людей. Чим довше буде тривати подібна ситуація, тим глибшою буде психологічна криза суспільства. Треба враховувати той факт, що жителі Апеннін – народ дуже товариський та легкий на підйом, а пандемія змусила громадян зачинитися по домівках.

Невтішні висновки душезнавців

Пандемія нанесла серйозного удару по здоров’ю багатьох націй світу, підкосила найсильніші економіки планети, але є ще один аспект, не настільки помітний, проте, дуже важливий. Доведено – 63 % громадян Італії в умовах загальнонаціонального карантину і самоізоляції відчувають дуже великий або значний стрес, 43 % – максимальний стрес, такі результати опитування національного союзу психологів опубліковані у вівторок, 28 квітня.

У числі основних згадуваних респондентами симптомів – безсоння, головний біль, паніка і депресія. Загальнонаціональний карантин триває вже більше місяця, тому люди відчувають невпевненість і страждають від неможливості прогнозувати майбутнє, відзначили фахівці. Добре, якщо все скінчиться і тривожні дані втратять актуальність. Але може статися так, що багатьом людям знадобиться стороння допомога для виходу з цього небезпечного психологічного стану.

Коментарі