Нещодавно берегова охорона гавані Sorento виявила тушу величезного кита фінвала. На жаль, тварина вже була мертвою, а привело людей до тіла батька його дитинча (у всякому разу так вважають фахівці). Яким чином кит опинився у водах бухти, та що стало причиною його смерті?

Загадкова смерть фінвала

Після того як мертвого кита виявила берегова охорона, тіло відбуксирували у найближчий порт Неаполю. Кіт був довжиною біля 20 м та важив більше ніж 70 тон. Варто відзначити, що фінвали знаходяться на другому місці серед найбільших тварин планети (перший щабель посідає блакитний кит). У Середземному морі до цього дня не було знайдено більшої за розмірами живої істоти. Фінвали можуть виростати до 25 метрів та важити до сімдесяти двох тон.

Працівники берегової охорони спочатку помітили меншого фінвала, як потім виявилося – сина померлого кита, який  поводив себе дуже дивно. Він знаходився у поганому фізичному та психологічному стані, бився головою об стіни гавані. Тільки тоді, коли водолази прослідкували за молодим китом, вони побачили труп старшого.

Наразі біологи Неаполя працюють над тим, щоб зрозуміти, що могло вбити кита. На жаль, фінвали знаходяться під загрозою зникнення, тому що комерційний китобійний промисел за останнє століття майже знищив світову популяцію цих прекрасних тварин. Нерідко для фінвалів є смертельними також зіткнення з човнами китобоїв.

Коментарі