Вчора у одному з кратерів діючого вулкана Стромболі, що знаходиться на однойменному острові у Тірренському морі, стався потужний вибух. Про це повідомили фахівці Національного інституту геофізики та вулканології, що знаходиться у Катанії. Чи варто перейматися в зв’язку з цією подією, а також, чи загрожує виверження масштабними руйнуваннями прилеглих територій?

Розгніваний Стромболі активувався

За даними обсерваторії Етни, низка сейсмічних подій почалася о 9:17 і продовжувалася протягом чотирьох хвилин. Прилеглі будинки дуже швидко вкрилися пірокластичними породами та величезним шаром попелу. Відео https://youtu.be/OMmztXuve9g демонструє, наскільки швидко стався викид – густа хмара пилу майже блискавично скотилася вниз, до підніжжя гори.

Взагалі, вулкан Стромболі, що знаходиться на острові, який належить групі Ліпарських, відноситься до діючих. Наприклад, у результаті виверження цього вулкану у 2019 році загинув 35-річний турист. Стромболі має три активних кратери, які періодично прокидаються, жбурляють донизу каміння, ллють розпечену лаву та щосили дмухають попелом.

Чого чекати цього разу, вчені достеменно не знають. Але відомо, що нинішнє виверження супроводжувалося сейсмічними хвилями високої інтенсивності. На щастя, поки що інформації про постраждалих надано не було.

Коментарі