В останню неділю нинішнього року на теренах Євросоюзу офіційно стартувала кампанія з вакцинації від коронавірусу. Днем раніше перші партії препарату, з яким багато хто пов’язує надії на швидку перемогу над пандемією, були доставлені у всі європейські країни. Очікується, що вакцина буде ефективною, але її транспортування та зберігання принесли немало клопоту.

Вакцина під охороною

Вакцини від коронавірусу, виготовлені німецькою компанією BioNTech і американським брендом «Пфайзер», дуже примхливі, адже температура зберігання препарату повинна бути не вища -70 градусів по Цельсію. Транспортування відрізнялося деякими безпрецедентними заходами перестороги, наприклад, вантажівки супроводжували посилені воєнні та поліцейський патрулі. Між іншим, у деяких країнах місцезнаходження центрального складу до сих пір тримається у суворому секреті.

Але спочатку вакцинація не буде настільки масовою: перші у черзі – люди з групи особливого ризику (громадяни після 80 років та медичні працівники). Наприклад, у Німеччині першою людиною, яка отримала щеплення, стала 101-річна фрау Едіт Квойцалла.

У Італії першими щеплення отримали троє співробітників римської клініки при Національному інституті інфекційних захворювань імені Ладзаро Спалланцані. За столичною областю Лаціо закріплено біля тисячі доз. Інші 20 коробок відправлять у регіони Італії.

І останнє питання: чому каравани із вакциною супроводжують люди у воєнній формі? Офіційна відповідь така: щоб не допустити крадіжки дорогоцінних ампул задля продажу у інші країни, де препарату поки що немає.

Коментарі