Печерні поселення Сассі-ді-Матера, що знаходяться у сонячній Базилікаті, вражають мандрівників своєю унікальною архітектурою та неповторною атмосферою. Прогулянка містом – екскурс у минуле, адже цей район Матери був заселений, ще в епоху палеоліту.

Печери з комфортом: минуле та сучасне

Печерне місто недарма називають другим Віфлеємом – у всі віка воно незмінно надихало письменників, митців і навіть режисерів, наприклад, славнозвісний Мел Гібсон саме тут знімав євангельську драму «Страсті Христові».

Цікаво, що тільки у 50-ті роки минулого століття людей, які жили у цих печерах, переселили у сучасні квартали. Зроблено це було, у тому числі для того, щоб провести на території унікального району комплексну реставрацію.

Щодо комфорту, можна сказати, що жити у печерах було не дуже зручно, але температура в них зазвичай не опускалася нижче 15 градусів. Відомо, що місцевих жителів вдалося переселити до комфортних квартир з великими труднощами, але це було зроблено примусово, тому що по вуличках кварталу почала ширитися малярія.

На території старовинного району знаходиться дуже багато церков. Після того як у 1993 році печерна частина Матери була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, було прийнято рішення переселити певну кількість мешканців у Старе місто. Наразі у ньому проживає біля 55 000 городян, працюють кав’ярні, крамниці та собори. Також тут можна знайти затишний ресторанчик, готель або відвідати музей.

Коментарі