У Італії арештували вісім співробітників в’язниці у справі про побиття в’язнів. Італійська прокуратура винесла більш ніж 50 розпоряджень по відношенню до фігурантів розслідування про знущання у в’язниці міста Санта-Марія-Капуа-Ветере, що знаходиться у південній області Кампанія.

Неочікуваний фінал протестів у в’язниці

Резонансна історія сталася на початку квітня 2020 року, коли по італійських тюрмах прокотилася хвиля масових протестів. В’язні вимагали виконання заходів по боротьбі з пандемією. Вони в ультимативній формі звернулися до співробітників пенітенціарного закладу за медичними масками та антисептиками після того, як по в’язниці розповсюдилася новина про зараження серед арештантів.

Протести були дуже гучними та тривалими – в’язні відмовлялися вертатися до камер та намагалися встановити барикади у коридорах тюремних блоків. Результатом стало 4-годинне побиття арештантів у тому числі гумовими кийками. Це сталося під час обшуку, коли ситуація заспокоїлася. Гумові кийки дозволяється використовувати виключно у небезпечних ситуаціях, але обшук не підпадає під цю категорію. Тому співробітники в’язниці грубо порушили правила, за що й будуть відповідати – вісім робітників пенітенціарного закладу обвинувачуються у тортурах та жорстокому відношенні до в’язнів. Також 18 людей поміщені під домашній арешт, а 23 особи відсторонені від виконання службових обов’язків.

Коментарі