Не знаю чи багато з вас чули про Ріміні, та серед італійців, напевне, не можливо знайти того, хто б не знав де знаходиться це чудове місто в Італії

Історія заснування:

Ріміні (Rimini), як колонія, було засноване римлянами  на березі Адріатичного моря в 268 році до нашої ери. Називалося поселення Арімінум (на латині Ariminum) і походило від імені річки Арімінус, що тепер носить назву Марекья і гирло якої розташоване якраз на околицях міста. Варто зазначити: з археологічних роскопок є відомим що на території сучасного Ріміні уже були поселення більше чим 800 тис років тому назад. 

За часів Римської Імперії місто було плацдармом для експансії римської імперії на північ. Ріміні завжди зберігало вірність імператорам і в знак подяки, в місті, почалися масштабні роботи по благоустрою території і в сфері культурного життя. Так були збудовані театр і амфітеатр, арка Аугусто та міст Тіберіо. Деякі  з цих пам’яток збереглися і по наші дні. Охочих запрошую переглянути відео на каналі Українці з Італії, щоб ознайомитися візуально з пам’ятками історії. 

Середні віки: 

Після Римської Імперії місто переживало не найкращі свої часи, оскільки було завжди в епіцентрі невеликих локальних війн. Лише на початку ХІ століття відновлюються економічна активність міста: відбудовується новий порт і місто починає занову розвиватися. Також засновується новий риьацький квартал за стінами міста який називається Borgo San Giuliano – ним ви можете також можете на каналі Українці з Італії, переглянувши відео про Ріміні

В часи боротьби за владу між Візантійською імперією і Ватиканом, Ріміні зуміло вести свою незалежну політику і за рахунок цього місто розбудовувалося ще інтенсивніше. В ХІІІ столітті, будуються Palazzo dell’Arengo і Palazzo del Podestà – яскраві пам’ятники архітектури середніх віків. В ці роки правила сім’я Малатеста, яка зробила Ріміні центром своїх володінь. 

Після падіння сім’ї Малатеста, Ріміні більше не могло вести своєї незалежної політики і як наслідок місто попадало під вплив різних королівств, на які була розділена Італія. В часи наполеонівських війн воно було навіть під окупацією французів. 

ХІХ століття, уже після об’єднання Італії,  місто знову зуміло знайти себе і стало одним із головних центрів політичного життя. В 1872 році саме в Ріміні відбувся з’їзд різних політичних течій, що дали початок світовому руху анархістів

ХХ століття в історії міста відзначилося туристичним бумом за рахунок моря, але про це буде окрема стаття, отже слідкуйте за новинами нашого порталу, що б нічого не пропустити і підписуйтеся на канал Українці з Італії.

Як добратися:

Літаком: в Ріміні є власний аеропорт імені Federico Fellini. На літній сезон організовуються чартерні рейси з різних країни і з України також.

Потягом: з Мілана можна доїхати в середньому за 3 години. З Венеції за 2. З Болоньї за півтори години. Рим – 3 години. Час який ви витратите на дорогу залежить від типу поїзда який ви виберете. 

Машиною: по платній автомагістралі А14. Є ще безплатні міжміські дороги, але ними довше добиратися. 

Що побачити:

  • Tempio Malatestiano 
  • Museo della città 
  • Vecchia pescheria 
  • Ponte di Tiberio 
  • Borgo San Giuliano 
  • Domus del chirurgo 

Загалом історичний центр міста є маленький за своєю площею, але багатий історією. 

При можливості раджу всім відвідайти Ріміні, це місто запам’ятається вам приємними враженнями. 

Коментарі