Сікстинська капела – справжнє диво світу, не внесене до офіційного переліку. На сьогоднішній день це найбільш відома капела, що знаходиться у Ватикані. Звели її за наказом Папи Римського Сикста Четвертого – звідки й назва цієї пам’ятки. Будували Сікстинську капелу, починаючи з 1473 року по 1481-й. Її вважають видатним пам’ятником епохи Відродження.

Святе місце пустим не буває

Дійсно, Сікстинську капелу звели на місці, де до неї вже стояла подібна споруда. У Великій древній капелі в епоху Середньовіччя збирався папський двір. Нова споруда була побудована на основі проекту архітектора Джорджі де Дольче. Приміщення прямокутне, і це добре видно, якщо розглядати його згори. Але найбільш значущими є розписи, які знаходяться у самій Сікстинській капелі. Найбільш відомою з них є фреска Мікеланджело «Страшний суд».

Взагалі, розписи поділяються на два цикли: перший – історія Христа, вони знаходяться на північній стіні, а другий – історія Мойсея, на південній. На них зображено хрещення Христа, Нагорну проповідь, Таємну вечерю, легендарний перехід через Червоне море, дарування заповідей та інші шедеври. Багато розписів належать авторству Пьетро Перуджино та Козімо Росселі.

Кожен день Сікстинську капелу відвідують сотні туристів, а з 15-го століття у її стінах регулярно збираються конклави.

Коментарі