Відомо, що після об’явлення карантину майже всі країни зачинили свої кордони та поставили економіки на паузу, але тільки не Швеція та Білорусь! І ось настав час підводити проміжні підсумки. А вони невтішні, у всякому разу на території Швеції – смертність у крихітній державі залишається стабільно високою. Більше того, після іспанських досліджень відкрилися факти, які вщент трощать надії шведського уряду на формування колективного імунітету.  

Краще померти стоячі, аніж жити на колінах: унікальна філософія шведських посадовців

Результати глобального дослідження в Іспанії нанесли серйозний удар по шведській ідеї досягнення «стадного імунітету», на якому заснована стратегія цієї скандинавської країни відносно боротьби з коронавірусною інфекцією. Професор Бьорн Олсен – провідний фахівець з інфекційних недуг, в свою чергу, вимагає, щоб Швеція якнайшвидше змінила цю хибну стратегію, інакше масова смертність населення тільки продовжиться. Про це 14 травня повідомила місцева газета Fria Tider.

Нагадаємо, що Іспанія є однією з європейських країн, яка разом з Італією довго перебувала у всіх на слуху, оскільки коронавірусна інфекція застала влади цих країн і їх системи охорони здоров’я зненацька. Нещодавно в Іспанії було проведено загальнонаціональне дослідження, в якому взяли участь близько 60 000 чоловік. В результаті тестування з’ясувалося, що тільки у 5 % учасників виробилися антитіла до коронавірусу.

«Те, що в одній з найбільш постраждалих країн настільки низький рівень формування імунітету, дуже погана новина для Швеції»

Про це нещодавно заявив епідеміолог Туве Фолл. З такою думкою все частіше погоджуються й інші вірусологи, оскільки безглуздо заперечувати очевидне. Зокрема, Бьорн Олсен – вчений, що займається інфекційними захворюваннями, з самого початку критикував стратегію Швеції. Тепер він переконаний в тому, що країна має терміново повністю її переглянути.

«Ми повинні змінити стратегію, тестувати більше людей та ізолювати заражених. У іншому випадку ситуація буде погіршуватися і помре ще більше громадян», – попередив Олсен. Та от чи дослухаються шведські посадовці до волань вчених?

Коментарі