В Італії майже кожне місто і село власними історичними чи культурними пам’ятками розповідає свою захоплюючу історію. А столиця регіону П’ємонте місто Турин – два в одному: давнє історичне місто з численними пам’ятками прихистило на своїй території ще й давнє село. Середньовічне село із цікавою архітектурою знаходиться у самому серці Parco Valentino у Турині, уздовж берегів річки По. Його історія, безсумнівно, заслуговує на місце у списку Цікаві факти про Італію.

Зі своїм замком, вежею та під’їзним мостом село оповите зачарованою атмосферою. Ті, хто в’їжджає сюди, мають відчуття цілковитого занурення в минуле. Однак замок, який неозброєному окові здається старовинним, із епохи пізнього середньовіччя, насправді не такий вже й давній. Його побудували у період між 1882 і 1884 роками з нагоди італійської Генеральної виставки в Турині з метою відтворити феодальне село ХV століття.

Таким чином, історики, техніки, будівельники та художники того часу згуртовано співпрацювали для зведення будівель, створення фресок, меблів, таємничих місць. Спільними стараннями їм вдалося зробити все максимально правдивим, беручи за приклад також будівлі XV століття регіонів П’ємонте та Валле-д’Аости. Тут детально оброблено все: як екстер’єри, так й інтер’єри, а особливо інтер’єр фортеці та її крамниць, розділений між старими тавернами та майстернями (гончарів, ткачів, ковалів, аптекарів, теслярів).

У цьому мальовничому середньовічному селі можна загубитися в часі серед магазинів заліза, старовинної друкарні та цікавих сувенірних крамниць або зайти в замок і погуляти серед його елегантних кімнат. Виділяється тут, безумовно, фортеця, яка, як і інші споруди, має таке ж походження, у якій серед старовинних картин і помпезності знаходиться також каплиця і в’язниця у підвальному приміщенні. Очевидно, що в кожному поважаючому себе селі, на території фортеці повинен рости сад, до якого можна потрапити через облоговий навіс. Тут серед квітучих рослин мають своє місце також ароматичні та лікарські трави, а разом із ними й садові дерева.

Середньовічне село у Parco Valentino в Турині – справжній музей, який розповідає давню історію, зберігаючи її чарівність та оригінальність, а також ідеальне місце, щоб зануритися в минуле. Щороку його відвідують 50 тис. туристів і дивно навіть думати, що після закриття Генеральної виставки ХІХ століття в Турині, для якої його звели, комплекс планували знести.

Коментарі