На Землі повно локацій, які поступово знелюднюються та занепадають. До такої місцини належить і древнє італійське селище Фабриці ді Кареджіне. З часів його зведення пройшло аж дев’ять століть, але більш ніж 70 років тому мальовниче містечко було затоплене. Наразі ставиться питання про його відновлення задля розвитку туристичної галузі та збереження історичної пам’ятки для нащадків.

Італійське відродження в умовах сьогодення

Італійська влада вирішила осушити озеро, на дні якого останні 70 років перебуває середньовічне село Фабриці ді Кареджіне. Його хочуть відновити для залучення туристів.

Маленьке містечко в Тоскані, побудоване ще в XII столітті, зберігало за собою статус населеного пункту аж до 1947 року, поки регіону не знадобилася власна гідроелектростанція. Для її будівництва потрібен був великий резервуар з водою, в зв’язку з цим село вирішили затопити і створити на його місці штучне озеро Вальі.

На території Фабриці ді Кареджіне досі збереглися кам’яні будинки, церква Св. Теодора, цвинтар і міст. Останній раз дахи його будівель показувалися над поверхнею в 1994 році під час технічного скидання води. До цього село-привид бачили над поверхнею тільки три рази: в 1958-му, 1974-му та 1983-му роках. Кожного разу ця подія ставала резонансною і привертала увагу великої кількості людей.

Місцева влада виношувала плани по осушенню озера і відновленню села з 2015 року, але реальна можливість з’явилася лише зараз. Енергетична компанія Enel, якій належить ГЕС і, відповідно, озеро Вальі, заявила про намір реалізувати цей проект в 2021 році.

Коментарі