Міністерством указ був опублікований в Офіційній газеті під номером №137 від 29.05.2020 р порядок подачі по санаторію і вимога до закону. Ми розділимо закон на 3 частини / категорії (так як тексту буде багато, кожен зможе прочитати те, що його безпосередньо стосується).

1. Перша категорія стосується тих, у кого є робота і немає документів.
2. Друга категорія стосується тих, у кого вид на проживання (permesso di soggiorno) закінчився після 31.10.2019 року, стосується тих, у кого був вид на проживання, закінчився або ні конвертований після 31.10.2019, і вони втратили його з різних причин
3. Третя категорія стосується тільки тих, кому роботодавець відмовляється робити документи. Перед тим як йти по 3-му шляху, спробуйте поговорити з роботодавцем, запропонувати самому оплатити всі витрати. Але якщо ви з тих, кого в останні 2 тижні звільнили і викинули на вулицю, як непотрібну річ, то, я думаю, стукати вже немає сенсу. Хочу нагадати, що вся санаторію заснована виключно на роботах 3 категорії.

Які категорії?

сільське господарство
тваринництво
рибальство, аквакультура і пов’язані з ними види діяльності.
домашня робота для підтримки потреб родини. (colf, baby sitter)
опікуни людина яка піклуватиметься про які страждають від хвороб або інвалідності (тобто Badante)

Хто може виступати роботодавцем?

• Громадяни Італії
• Громадяни держави-члена Європейського Союзу
• Іноземці, що мають довгостроковий вид на проживання ЄС. (permesso di soggiorno illimitato)

Для кого?

Для тих, хто хоче підписати контракт з нелегалом або, хто хоче заявити, що у нього працює нелегал. (Це хороша новина, тому що не потрібно говорити скільки Ви працюєте у нього)

Порядок і процедура подачі санаторії 2020

• Вся процедура як я і припускав (і як я вже писав в попередніх постах) процедура подачі заявки буде відбуватися через офіційний сайт Міністерства Внутрішніх Справ. Ваш роботодавець подає заявку, ви нічого не робите, Вам не потрібно нікуди йти. Складного немає нічого в заповнення даного модуля, є вже відео інструкція, для тих, хто не дружить з технологією можна звернеться в Патронат (синдикат у кого є імміграційний офіс, чому не в КАФ (centro assistenza fiscale), тому що у них немає доступу. після подачі заявки, в особистому кабінеті роботодавця буде “RICEVUTA” підтверджує подачу заявки, копію даного документа ваш роботодавець повинен дати Вам. Ця річевута замінює тимчасове ВНЖ
ПАМ’ЯТАЄМО! Перед подачею заяви роботодавець повинен сплатити внесок у розмірі 500 євро за кожного працівника, за допомогою модуля Ф24.
Префектура після перевірки заяви і отримання позитивного відповідей від Questura (questura відповідає і дає добро після перевірки іноземного громадянина нелегала на наявність злочин, наявність депортації, відсутність розшуку) від Ispettorato di lavoro (відповідає за перевірки роботодавця, на його порядність, якщо на нього не було заяв з боку попередніх працівників), Вас і Вашого роботодавця викличуть в префектуру на підпис “contratto di soggiorno” це такого роду договору який зобов’язує обидві сторони перед законом. У той же день Вам видадуть документ, який дає право Вам отримати ВНЖ
(Permesso di soggiorno) який Вам потрібно відправити через пошту в Рим в центральний офіс. На пошті Вам видадуть Ricevuta і appuntamento в Questura на отримання ВНЖ. (В конверт ставимо фотокопію Ваших документів. Не ставте оригінали).

У день, коли Вас і Вашого роботодавця викличуть в префектуру (Sportello unico per l’immigrazione), Ви повинні принести з собою такі документи

Для санаторію 2020 роботодавець має принести:

Посвідчення особи, декларація доходу, модуль F24 оплачений. Marca da bollo яку роботодавець так само повинен купити до подачі заяву, дані якої повинні бути записані в модулі подачі.

Для санаторію 2020 працівник має принести:

Посвідчення особи

Тобто закордонний паспорт – це єдиний документ, що діє на території Італії в даний момент.
-Перша хороша новина! ДЛЯ ПОДАЧІ НА САНАТОРІЙ ДОПУСКАЄТЬСЯ ПОДАННЯ З прострочений паспорт, ПОДАТИ! після подачі у Вас буде час оновити свій паспорт! Для тих, у кого немає паспорта, або він прострочений, можуть подавати заявку на санаторій, але в день, коли Вас викличуть Ви повинні надати їм новий паспорт. (моє припущення, яке я написав в попередніх постах, де я говорив, що Ви подавайте і паралельно робіть новий паспорт, виправдалася! Я мав рацію. Міністр Внутрішніх справ в своєму відео інструкції сказав, заявку можуть подати навіть ті, у кого прострочений паспорт, але на прийом Ви повинні принести новий паспорт.

-Друга хороша новина! Для тих, у кого немає паспорта (наприклад, Richiedente Asilo Politico) Вони можуть надати документ, що видається Консульством! (Посольство України давним давно вже видає такий документ він називається довідка підтвердження особи, де на звичайним аркуші є Ваша фотографія, Ваші дані, і друк посольства) для подачі на санаторій даний документ прийматимуть. Повторюся для подачі! Це слово закону! Не якісь фотокопії внутрішніх паспортів легалізованих не братимуть.

Документи, які підтверджує Ваше перебивання на території Італії до 08 березня 2020 року

Такі документи можуть бути наступними!

 • Контракт на телефонні послуги, копія
 • Абонемент громадського транспорту (Abbonamento trasporto pubblico)
 • Будь які чеки, де є ваші дані і найголовніше дата
 • Виписки з лікувальних установ, державних або приватних клінік.
 • Карта Kарітас, головне пам’ятаємо на них повинні бути основні речі, дата і Ваші дані, (якщо у Вас була така чи інша картка, і Ви її втратили сходіть в Карітас куди ви отримували доступ, вам видадуть нову, або попросіть у них підтвердження. Я особисто говорив з Карітасом Fatebenefratelli, і вони сказали без проблем можуть дати таке підтвердження.
 • Квитки на потяги, літаки.
 • Чеки з Готелю. (якщо втратили зв’яжіться зі структурою, де Ви були в гостях у них, все це зберігається роками.
 • Чеки від переказу грошей, Western union, MoneyGram, Ria.
 • Записи в школи, курси на Італійський мову для нелегалів, вечірні школи.
 • Записи учасника волонтера.
 • Штрафи за без квитка,
 • Гостьова (Ospitalità)
 • І все що є задокументовано, де є ім’я і прізвище.

Поширені запитання!

Скільки доходу потрібно для роботодавця?

Для домашнього працівника, у роботодавця повинен бути дохід в 20 000 євро. Якщо він єдиний годувальник в будинку, якщо більше одного, дохід повинен бути вище 27 000. Для доповнення доходу можливо скористатися доходом всього складу сім’ї (famiglia anagrafica Сім’я – це група людей, пов’язаних шлюбом, родинними зв’язками або емоційними зв’язками. Члени повинні жити разом і мати звичайне місце проживання в одному муніципалітеті (стаття 4 Указу Президента Республіки від 30.05.1989, № 223).

Який тип контракту повинен зробити Вам роботодавець?

У законі немає не одного слово з приводу типу контракту. Але Ви повинні пам’ятати одну важливу річ! Для отримання будь-якого ВНЖ (permesso di soggiorno) Ваш дохід повинен становити більше, ніж “Assegno Sociale” тобто Ваш річний дохід повинен бути більше 5.977,79 євро. Посилаючись на розрахунки Patronato ACLI у Вас повинен бути мінімум контракт категорії А на 25 годин.

Які документи мені потрібні для подачі?

Посвідчення особи обох сторін, декларація доходу, модуль F24Marca da bollo. Прочитайте пост спочатку щоб дізнатися більше.


Скільки податків потрібно заплатити крім 500 євро для санаторії 2020?


Читайте детальніше з початку, крім 500 євро не потрібно платити ніяких податків, що не податків не штрафів НІЧОГО (звичайно крім розтрат для отримання ВНЖ, ті завжди буду брати гроші за це.)

Можу я подати на санаторій якщо я зараз вдома за межами кордонів?

Ні. Такої можливості немає!

На скільки видають “Permesso di soggiorno”?

На два роки. після всієї процедури іноземцю видадуть ВНЖ на 2 роки і можливість продовжити його.

Скільки займе вся процедура?


Ніхто не знає, ми можемо тільки припустити, що вся процедура затягнеться мінімум на 6/12 місяців.

З якої дати роботодавець повинен вказати що я працюю у нього?

У законі, в поправках до закону, в модулях подачі не вказано вимога такого роду. Ніхто це не згадав, але ми припускаємо, що в Префектури Вам зададуть це питання, і тому ми радимо домовиться за раніше з роботодавцем про дрібненько терміні роботи.

Якщо мені відмовлять з якоїсь причини я зможу повернути гроші?

Ні! Так як 500 євро це штраф за порушення, яке Ви вже зробили.

Коли можна подавати?

Заявки подаються виключно з 1 червня по 15 липня 2020 року. Ще одна хороша новина в тому, що у цього санаторію немає click day (потрібно терміново подавати 1 червня о 09.00 годині. У Вас часу півтора місяця. Друга хороша новина в тому, що у цій санаторії немає обмежень по заявкам. Тобто можуть подати і мільйон людей.

#Sanatoria #мывиталии #знайсвоиправа #информация1 часть “санатория”.Наконец-то, вот и дождались мы долгожданные…

Posted by Georgii Leonidovich on Saturday, May 30, 2020

Коментарі