Міністерством указ був опублікований в Офіційній газеті під номером №137 від 29.05.2020 р порядок подачі по санаторію і вимога до закону. Ми розділимо закон на 3 частини / категорії (так як тексту буде багато, кожен зможе прочитати те, що його безпосередньо стосується).

1. Перша категорія стосується тих, у кого є робота і немає документів.
2. Друга категорія стосується тих, у кого вид на проживання (permesso di soggiorno) закінчився після 31.10.2019 року, стосується тих, у кого був вид на проживання, закінчився або ні конвертований після 31.10.2019, і вони втратили його з різних причин
3. Третя категорія стосується тільки тих, кому роботодавець відмовляється робити документи. Перед тим як йти по 3-му шляху, спробуйте поговорити з роботодавцем, запропонувати самому оплатити всі витрати. Але якщо ви з тих, кого в останні 2 тижні звільнили і викинули на вулицю, як непотрібну річ, то, я думаю, стукати вже немає сенсу. Хочу нагадати, що вся санаторію заснована виключно на роботах 3 категорії, а саме, в області:
• сільського господарства.
• тваринництва і зоотехніки,
• рибальства, рибництва та пов’язаних з ними видів діяльності.
• домашньої роботи для задоволення потреб сім’ї (colf, baby sitter)
• опікунства (мова про людей, які доглядають за хворими та інвалідами – badanti)

Червень місяць 2020 року стає поворотним місяцем для нелегальних іноземців, уже присутніх в Італії і працюють на чорну в сільськогосподарському та домашньому секторі. І все завдяки Міністру сільського господарства Белланова (вона, вже давно на першій лінії бореться за амністію для нелегалів, аж до того, що вона вже почала загрожувати своєю відставкою якщо санаторію, не приймуть!) Це не буде санаторію, сам термін санаторію має купу юридичних заковик і завдяки чому вони цей законопроект назвали “emersione” що в перекладі вийти на поверхню. Вийти з тіні рабства і нелегальної роботи!

Санаторія Белланова


Уже в попередніх нормативних актах (санаторіях) 2009 і 2012 років в нормативному тексті вже згадувався цей термін “вихід на поверхню” з нелегальною або нерегулярної роботи. Але не будемо ми мучити Вас складними термінами законодавства!
Чернетка законопроекту був опублікований газетою “AdnKronos”, закон ще не вступив в силу, але, швидше за все, вступить в силу в травневому указі!

Мета цього законопроекту?

Охорона здоров’я нелегалів через ситуацій з коронавірусів, зцілення незаконних робочих відносин, знущання над робочою силою!

Які роботодавці можуть подати заявку?

Італійці, іноземці Євросоюзу, іноземці, які не входять до складу Євросоюзу у яких є ВНЖ (permesso di soggiorno EU, CE, тобто у тих, у кого є безлімітний вид на проживання), не можуть подати заявку роботодавці які були засуджені, або проти яких порушено кримінальну справу в сприяння нелегальній імміграції в Італію і нелегальної імміграції з Італії в інші держави. Так само були виключені роботодавці, які були засуджені або яких підозрюють в експлуатацію проституції і дитячої проституції.

У яких секторах можна легалізувати нелегала?

В сільськогосподарські роботи, Colf e Badanti.

Які іноземці потрапляють під амністію?

Роботодавці можуть подати заяву, якщо вони мають намір укласти трудовий договір або заявити про наявність нерегулярних трудових відносин з іноземними громадянами, вже присутніми в Італії до 08.03.2020.

Скільки буде коштувати амністія?

Для нелегала передбачено внесок в розмірі 400 євро, а для роботодавця штраф в єдиною ставкою за кожного працівника (скільки? Ще не визначили! Все залежить про який термін роботодавець заявить сам на себе! Тобто чим довше скаже, що ви працювали, тим більше буде штраф)

На скільки буде виданий ВНЖ (permesso di soggiorno)?

після того як Ви дасте про себе знати, тобто після того, як Ваш роботодавець визнає, що Ви у нього працює, Вам видадуть тимчасовий вид на проживання. Швидше за все паперовий, на скільки ще не вирішили! Після чого якщо іноземець надасть контракт на роботу, в вищевказаних секторах, тимчасове ВНЖ буде конвертовано в ВНЖ робочий, на термін мінімум від 4 місяців або на більше якщо контракт буде на більше часу.

Хто не може легалізуватися?

Депортовані іноземці з міркувань безпеки! Ті, хто занесений в базу SIS. Також не допустять іноземців, які були засуджені за тяжкі злочини, за злочини за статтею 380 кримінального процесуального кодексу Італії.

Санатория 2020#Sanatoria #мывиталии #коронавирус #знайсвоиправа #информацияМай месяц 2020 года может стать поворотным…

Posted by Georgii Leonidovich on Friday, May 8, 2020
Коментарі