Сан Маріно входить в трійку найменших країн світу (після Ватикану та Монако) . Держава розташована на італійському півострові, недалеко від італійського міста Ріміні. Офіційна назва країни Найясніша республіка Сан-Маріно (італ. Serenissima Repubblica di San Marino). Вона розташована на скилах гори Монте Тітано. Столиця так і називається Сан Маріно. Населення держави 32 тисячі. Жителі розмовляють італійською, але також мають місцевий діалект.

Історія заснування.

З древніх джерел відомо що республіку було засновано в 301 році каменярем Марінусом, якого переслідували через християнство. Шукаючи притулку і переховуючись від римлян, він осилився на горі Тітано і там заснував маленьку християнську общину. Саме на честь Марінуса, республіка носить імя Сан (святого) Маріно.

Протягом століть республіка завжди відстоювала свою незалежність перед загарбниками. Були періоди окупації, та вони завжди тривали не довго.

Сан Маріно в історії Італії.

Не послідню роль Сан Маріно відіграло і в історії об’єднання Італії. Країна дала притулок Джузеппе Гарібалді від його ворогів, що були проти об’єднання Італії. В обмін Гарібалді пообіцяв зберегти незалежність Сан Маріно після обедняння, Італії. Після об’єднання Італії, Гарібалді виконав свою обіцянку і Італійська Республіка підписала з Республікою Сан Маріно необхідні документи.

Цікаві факти:

Сан Маріно має власну армію чисельністю до 100 чоловік.
Республіка також має власну футбольну команду, що приймає участь у відбіркових циклах до світового та европейського чемпіонатів.

Що можна відвідати в Сан Маріно:

В столиці є 3 музеї: Museo Di Stato (державний музей), Museo sella Tortura (музей катувань), Museo delle Cere e delle Curiosità (музей воскових фігур і різних цікавинок).

А найбільше Сан Маріно славиться своїми трьома вежами на вершині гори Тітано, вони вражають своєю неповторністю.

Як добратися:

З Ріміні є прямі автобусні сполучення з центрального вокзалу міста. Автобус до самої столиці їде приблизно 40 хв.

Відвідавши цю маленьку республіку та її столицю, ви її назавжди запам’ятаєте. Тих, хто не був ніколи там, запрошую переглянути коротеньке відео. А якщо уже там побували, то сподіваюсь моє відео вас огорне в теплі спогади і море позитивних емоцій. При бажанні можете підписатися на мій канал, мені буде приємно.

Коментарі