Невеличке містечко у Тоскані вражає своєю автентичністю – практично всі середньовічні вежі  збереглися тут у первозданному вигляді. Під’їжджаючи до Сан-Джиміньяно, мимоволі виникає дивне відчуття переміщення у часі – над містом гордо височіють величезні башти, більше очікувані у кадрах якої-небудь історичної епопеї. Але скромне тосканське містечко – не породження фантазії режисерів, а найсправжнісінька італійська реальність!

Туристичний рай серед тосканських пагорбів

Сан-Джиміньяно знаходиться майже в 40 км від Флоренції. Місто стоїть на мальовничому пагорбі висотою 334 м. Це справжня італійська перлина, що зберегла свій середньовічний вигляд, майже не змінившись з 14-го століття. Башти, що знаходяться у середмісті, можна впевнено назвати старовинними хмарочосами.

Місто було засноване ще в третьому столітті до нашої ери древньою цивілізацією етрусків. Але в справжній поліс невеличке поселення перетворилося тільки у 10-му столітті нашої ери. Тоді ж воно отримало сучасну назву Сан-Джиміньяно.

Подейкують, що у 12-му столітті у місті проживало понад 15 тисяч осіб, але потім страшний чорний мор, що прокотився Європою у середині 14-го століття, зменшив кількість населення більше ніж наполовину. Надалі чума гостювала у багатостраждальному місті двічі, перетворивши його з багатого полісу на злиденну глушину. Така несправедлива ситуація зберігалася до дев’ятнадцятого століття, коли на середньовічне місто звернули увагу туристи. З тих пір Сан-Джиміньяно входить у всі маршрути для мандрівників, що приїжджають до Тоскани.

Коментарі