На півночі Італії у провінції П’ємонт знаходиться невеличке альпійське озеро Орта. Над його поверхнею виступає крихітний острівець під назвою Сан-Джуліо. Подейкують, що колись тут жили грізні дракони, а зараз на цьому фрагменті суші сконцентровано велику кількість християнських храмів та базилік.

Острів з єдиною вулицею

Розміри Сан-Джуліо вражають: 275 на 140 метрів. Отож, прогулянка по ньому не забере більше години. На острові всього одна вулиця, що носить назву Шлях тиші. Саме на ній розміщені всі пам’ятки цього дивовижного місця: єпископський палац, бенедиктинський жіночий монастир та базиліка, зведена у четвертому столітті. Монастир давно включено у перелік Всесвітнього надбання ЮНЕСКО.

Про острів ходять цікаві легенди. Наприклад, одна з них говорить про те, що Сан-Джуліо названий на честь грецького святого Юлія, який оселився тут у четвертому столітті та побудував першу у П’ємонті християнську церкву. Згідно міфу, на озері Орта мешкали дракони, яких дуже боялися місцеві жителі. Але Юлія це не налякало – за допомогою величезного плаща він переплив озеро, здолав драконів та оселився на острові.

На честь цієї легендарної події у базиліці Святого Юлія створені фрески, які зображують сцени життя цієї видатної особистості, зокрема, боротьбу з чудовиськами.

Цікаво, що прогулюючись невеличкою затишною вулицею, можна натрапити на філософські написи, прикріплені до деяких будинків. Один із самих відомих наголошує: «Стіни існують лише у твоїй уяві».

Дістатися до острову Сан-Джуліо можна з найближчого до нього міста – Мілана, яке знаходиться за 80 км від об’єкту.

Коментарі