Рибний фестиваль (Sagra del Pesce) у лігурійському місті Камольї (Camogli) відзначається у другу неділю травня і є однією з найбільш репрезентованих подій в Італії. 2020 року із-за пандемії його перенесено у віртуальний формат – на сторінки в мережі, де можна поділитися фестивальними традиціями та історичними моментами.

Рибний фестиваль у Камольї – подія в Італії унікальна і, безперечно, варта уваги. Увечері, напередодні, на честь Сан-Фортунато, покровителя рибалок, відбувається традиційне релігійне торжество із хресним ходом у супроводі оркестру. Торжество супроводжується шоу багаття на пляжі та феєрверками на морі. Багаття розводять із старих меблів, розбитих човнів та іншого непотребу.

Рибні фестивальні урочистості проходять на портовій площі Коломбо (piazza Colombo). Перед початком дійства організатори облаштовують на площі майданчик для приготування риби: зводять так званий подіум, на який організаційна машина раннім ранком доставляє максі-сковороду для смаження риби. Велетенська сковорода діаметром три метри та вісімдесят сантиметрів важить 26 центнерів. На ній в понад 3000 літрах олії для гостей з усієї Італії смажиться 30 центнерів блакитної риби. Найбільшу славу рибному фестивалю у Камольї принесла гігантська сковорода.

Початок італійській фестивальній традиції у Камольї покладено в 1952 році. Тоді, у свято їхнього покровителя Сан-Фортунато, близько двадцяти рибалок вирішили пригостити смаженою рибою мешканців та гостей міста. Реальність перевершила їхні очікування: бажаючих посмакувати рибою назбиралося стільки, що смажити її довелося увесь день у шести маленьких сковородах. Наступного року два рибалки вже змайстрували величезну сковороду, яка стала символом свята. Вона важила 11 центнерів, мала діаметр 4 метри і рукояткою завдовжки 6 метрів.

Італійська традиція під назвою рибний фестиваль у Камольї набув розголосу у всьому світі завдяки виданню New York Herald Tribune, інтересу бельгійського короля Балдуїна, а 1955 завдяки європейському телебаченню.

1960 року подія відзначилася новою величезною сковородою діаметром 5 метрів. Наступного року використовувалося вже дві таких сковороди. У сімдесятих роках до них додалася третя, а в 1986 році – четверта діаметром 4 метри.
У 2001 році, на 50-й фестиваль, приїжджає нова гігантська сковорода не з заліза, а з нержавіючої сталі, як того вимагають правила безпеки. Важить вона 28 центнерів, діаметром 4 метри і з рукояткою 6 метрів. У день на ній смажиться 30 000 рибних страв, використовуючи 3 тонни свіжої риби та 3000 літрів олії. Із цією сковородою Камольї планувала фестивалити і 2020 року.

Традиція рибного фестивалю у Камольї щороку приваблює тисячі туристів. Автом у Камольї можна добратися автострадою A12 uscita Recco; можна скористатися послугами паромів, які відправляються з Санта Марґаріта Лігуре, Рапалло, Сан Фруттуосо, Больяско, Генуя Нерві, Генуя Пеглі та Генуя Порто Антіко або ж потягами.

Коментарі